Холандия записа исторически успех със 73:72 срещу Грузия на старта на Евробаскет 2015.

Холандците се завърнаха на Европейско първенство след 25 години отсъствие, и устискаха победата в невероятна драма в края на двубоя.

След равностойна първа четвърт, "лалетата" направиха фантастична втора част, и на почивката поведоха с 10 точки.

След почивката отново Холандия удържаше аванса си от десетина точки, въпреки опитите на доста по-рутинирания тим на Грузия.

Опитът помогна на грузинците да сътворят обрата в крайна сметка три минути преди края, а в последните 60 секунди холандците влязоха с пасив от четири точки.

Тройка на Шарлон Клооф и още един кош на Робин Смьолдерс обаче отново дадоха преднина на Холандия, с 18 секунди на таблото.

Времето бе напълно достатъчно за Грузия, да организира атака и да спечели двубоя, но Манучар Маркоишвили и Джейкъб Пулен пропуснаха от средно разстояние и така хвърлиха в екстаз "оранжевите" трибуни в Загреб.

Шарлон Клооф наниза общо 22 точки за победата, а Уърти Де Йонг отбеляза още 16.

С по 16 точки за Грузия приключиха Торнике Шенгелия и Заза Пачулия.

Можете да следите всичко най-интересно от шампионата в специалната страница на Gong.bg - Eurobasket2015.gong.bg, както и да гледате най-атрактивните двубои в Gong Play и по Diema Sport HDDiema Sport 2 HD и Nova Sport.