Баскетболистите на Словения записаха първа победа на Европейското първенство след успех над Грузия със 79:68 точки. Словенците паднаха от домакина на група С Хърватия в първия си двубой, но сега бяха убедителни срещу грузинците, които пък инкасират второ поражение, след като паднаха от Холандия на старта.

Словенците овладяха двубоя още до почивката и поведоха с 41:26 точки след първите 20 минути. Грузинците опитаха щурм накрая и вкараха 20 точки срещу 14 за съперника в последната част, но без успех.

Клемен Препелич и Яка Клобучар поведоха съотборниците си със съответно 21 и 20 точки. Препелич добави 5 борби и 4 асистенции, а Клобучар 4 борби. С 12 точки се отчете Яка Блажич.

За Грузия най-резултатен бе Торнике Шенгелия с 21 точки, 3 борби и 3 асистенции.